Pracovný plán

Činnosti projektu TEL-ME-MOR sú zorganizované do 5 pracovných balíkov (Pracovný balík ). Tri z nich sú riadené organizáciami z nových členských štátov. Nižšie sú uvedené stručné opisy týchto pracovných balíkov:

Pracovný balík 1: Analýza výskumných potrieb

Cieľom je preskúmať výskumné požiadavky národných knižníc a ich klientov zo sektoru výskumu a technologickej aplikácie v nových členských štátoch pri zameraní sa na výskum a nové služby v oblastiach spojených s programom Technológie informačnej spoločnosti (IST).

Výsledkom bude overený nástroj na zorientovanie sa pre potencionálnych aktérov v oblasti TIS v nových členských štátoch pri odozve na budúce výzvy a rozvoji nových nástrojoch založených na IKT pre výskumné komunity.

Skupinu vedie Národná knižnica Českej republiky.

Pracovný balík 2: Rozvoj siete na sprístupnenie národných zdrojov

Cieľom je asistovať národným knižniciam z nových členských pri zavádzaní efektívnych informačno-komunikačných nástrojov a sieťových podporných služieb ako základu na poskytovanie všetkých vlastností prostredia Európskej knižnice, v ktorom môžu mať výskumníci prístup ku potrebným informáciám odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Okrem toho bude výsledkom zvýšený profil tejto poznatkovej siete v nových členských štátoch.

Skupinu vedie Národná knižnica Holandska.

Pracovný balík 3: Rozvoj viacjazyčnej kapacity siete

Cieľom je položiť základy na rozvoj mnohojazyčnosti čím sa sprístupnia informácie a poznatky národných knižníc v nových členských štátoch ich hlavným klientom, konkrétne výskumníkom, pracovníkom v oblasti vzdelávania a kultúry vez rozhrania a prostredníctvom mechanizmov vyhľadávania v každom z národných jazykov.

Skupinu vedie Národná a univerzitná knižnica Slovinska v spolupráci so Švajčiarskou národnou knižnicou.

Pracovný balík 4: Budovanie povedomia a elektronický informačný priestor pre výskumné partnerstvá

Cieľom je zvyšovať informovanosť a budovať povedomie kľúčových aktérov znalostnej spoločnosti v nových členských štátoch o príležitostiach zapájať sa do výskumných partnerstiev a o možnom prispievaní pri tvorbe výskumných programov. Medzi použité metódy budú patriť prepojené webové sídla vo všetkých jazykoch nových členských štátov, regionálne konferencie, vydávanie spravodajcov a zorganizovanie európskej konferencie, ktorá rozšíri vplyv na ďalších členov CENL v EÚ, na Spoločenstvo nezávislých národov a na balkánske krajiny.

Skupinu vedie Národná knižnica Estónska.

Pracovný balík 5: Manažment

Tento pracovný balík sa zaoberá riadením, koordináciou a hodnotením projektu.

Skupinu vedie Národná knižnica Nemecka.